Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

O autorze

Z pewnością nie należę do mistrzów autopromocji, ale przedstawić się wypada.
Z tej strony Dominik Robakowski.

Urodziłem się w 1989 roku. Dziecięctwo przyszło mi spędzić w urokliwej wsi pod Kruszwicą. Tutaj zrodziło się moje zainteresowanie historią.

Naukę kontynuowałem w I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Następnie studiowałem historię oraz etnologię na UAM w Poznaniu. Parałem się w życiu już wieloma rzeczami. Od jakiegoś czasu zakotwiczyłem jednak w Poznańskim Centrum Dziedzictwa.

Poza tym pisuję czasem do „Przewodnika Katolickiego” (TUTAJ znajdziesz kilka tekstów mojego autorstwa). Wcześniej stworzyłem i prowadziłem jedyne czasopismo o sarmatyzmie – „Kwartalnik Sarmacki” (archiwalne numery odnajdziesz TUTAJ). Moje teksty znajdziecie też na Pojezierze24.

Robiło się też swego czasu trochę badań terenowych: czy to pod Gnieznem, czy to na Roztoczu, czy na Żuławach, w Płockiem, Świdnicy, Stalowej Woli…

W latach 2015-2020 byłem prezesem Fundacji Modrak, zajmującej się dziedzictwem Kujaw Nadgoplańskich. Zrealizowaliśmy w ramach niej trochę ciekawych projektów. Zdarzyło mi się też napisać kilka publikacji o tematyce regionalistycznej.

Największym moim życiowym osiągnięciem jest ślub z najwspanialszą kobietą na świecie. Całkiem spoko.


Strona jest spadkobiercą kilku poprzednich inicjatyw: forum okolicekruszwicy.mixxt.com (2014), bloga kujawskie.blogspot.com (2016), a przede wszystkim Fundacji Modrak.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Jeśli chcesz skorzystać z zamieszczonych na stronie materiałów, nie zapomnij, aby wskazać źródło.

Reklama
%d blogerów lubi to: